OPC – prírodná látka pre dlhý život

OPC – prírodná látka pre dlhý život

Každý z nás by chcel žiť čo najdlhšie. Avšak cítiť sa pritom starý, by ale nechcel nikto. Existuje nejaký prostriedok, s ktorého pomocou by sme mali ešte aj v 60-tke alebo aj neskôr dobrú postavu bez vráskavej a povädnutej pokožky, nemali by sme nadmerne vypadané vlasy a umelé zuby? OPC je takým prostriedkom, ktorý nám darovala príroda, aby sme účinne oddialili proces starnutia.

Mnoho vedcov dnes hovorí: „Kto má 60 rokov a aj vyzerá na 60 rokov, si je sám na vine.“ Títo experti vychádzajú z toho, že väčšinu telesných a duševných prejavov starnutia, ktoré sú považované za celkom normálne, je možné nielen spomaliť, ale dokonca aj odstrániť, ak by si ľudia v tele zabezpečili optimálny bunkový metabolizmus.

 

Zdravé červené víno

Najstarších a najzdravších ľudí nájdeme v krajinách, kde sa pije veľa červeného vína – a to aj vtedy – ak jedia stravu s nadbytkom tukov, veľa fajčia a málo športujú. Keďže Francúzsko patrí k týmto národom, kde obľubujú červené víno, často sa tento fenomén nazýva aj „francúzsky paradox“.

Správ o pozitívnom vplyve primeranej konzumácie červeného vína na naše zdravie existuje veľa. Podľa toho je možné zabrániť srdcovo-cievnym ochoreniam. Pravidelné pitie červeného vína zjavne predlžuje náš život. Pôžitok a zdravie sa vzájomne nevylučujú. Avšak treba zdôrazniť, že je tu reč o primeranom „pití vína“ a nie o nadmernom „slopaní“.

Látka, ktorá robí víno tak zdravým sa nazýva OPC. Isto nie je náhoda, že objaviteľom OPC je francúzsky profesor Dr. Jack Masquelier, ktorý pochádza z oblasti známej červeným vínom Bordelais. Celý názov OPC znie „Oligomérny Proanthocyanidín“. Presnejšie povedané, za týmto názvom sa neskrýva len jedna látka, ale celá skupina látok s podobnou stavbou. Oligomérne Proanthocyanidíny sa predovšetkým vyskytujú v kôre stromov ako aj v šupkách a jadierkach hrozna.

 

Ochrana a posilnenie – silná pomoc proti voľným radikálom

OPC je zmesou látok s unikátnymi vlastnosťami. Posilňuje celý organizmus a predovšetkým imunitný systém, zvyšuje výkon a dodáva energiu. Ošetruje pleť a dokonca môže byť veľmi účinná pri respiračných ochoreniach, poruchách spánku a tráviacich problémoch. Ako je to vôbec možné, že jediná látka dokáže odstrániť tak rôzne problémy týkajúce sa rôznych častí tela? Odpoveď je jednoduchá. Ak by všetky naše choroby, poruchy a prejavy starnutia mali jednu hlavnú príčinu, potom by pomohla jedna jediná látka, ak by vedela účinne bojovať proti tejto príčine. A veru veľa hovorí pre to, že skutočne existuje jeden hlavný spúšťač väčšiny našich zdravotných problémov. Týmto naničhodníkom sú voľné radikály. Tieto poškodzujú bunky, bunkové štruktúry a DNA. Existuje celý rad faktorov, ktoré vedú k tomu, že sa voľné radikály množia priam explóziou: nikotín, stres, nadmerná konzumácia alkoholu, priveľa slnenia, klimatizácia, znečistené ovzdušie, ozón, lieky, nadváha, choroby a nadmerná fyzická záťaž ako je vrcholový šport. Ak by nám príroda nedala antioxidanty alebo „lapače radikálov“, boli by sme vydaní napospas voľným radikálom. S pomocou týchto veľkolepých látok  sa vie organizmus efektívne brániť proti pôsobeniu agresívnych molekúl. Antioxidanty neutralizujú útočníkov a premieňajú ich na neškodné produkty metabolizmu. Pri tomto procese sa spotrebovávajú antioxidanty. Preto je nutné zabezpečiť ich dostatočný prísun potravou alebo výživovými doplnkami.

K najefektívnejším antioxidantom, ktoré nám príroda ponúka, patria OPC. Experti vychádzajú z toho, že sú 40-krát silnejšie ako vitamín E a 18-krát silnejšie ako vitamín C.

 

Balzam pre pokožku

Mať peknú, hladkú a napnutú pokožku až do vysokého veku je snom takmerkaždej ženy. OPC môže pomôcť priblížiť sa k tomuto snu. Suchá, drsná pokožka je už po niekoľkých dňoch vnútorného užívania OPC opäť jemnejšia a hladšia. Aj pri alergiách, neurodermitidách a nečistej pokožke vyvíja OPC pozitívny, regeneračný účinok. Okrem toho táto zmes substancií chráni pokožku pred poškodzovaním voľnými radikálmi, ktoré sa napríklad nadmerne tvoria pôsobením UV žiarenia. Ale pozor: to neznamená, že pri užívaní OPC už nemusíme používať pri pobyte na slnku žiadny ochranný krém s UV faktorom.

OPC sa nestarajú viditeľne len o povrch pokožky, ale aj tkanivo nachádzajúce sa pod pokožkou zostáva vďaka OPC dlhšie hladké a elastické, keďže OPC podporuje syntézu kolagénu, ktorý je súčasťou tkaniva a zabraňuje jeho poškodeniu.

 

OPC sa stará o srdce a cievy

V súčasnosti patria srdcovo-cievne choroby k hlavným príčinám smrti v západnej časti sveta. V priemyselných krajinách zomiera každý druhý človek na infarkt. Tieto ochorenia sa vyskytujú často, lebo o srdce sa primerane nestaráme. Rizikové faktory pre srdcový infarkt sú známe: stres, fajčenie, nadváha, nedostatok pohybu, vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak a mnoho ďalších. Niektorým týmto faktorom sa vieme viac alebo menej bezproblémovo vyhnúť. Väčšinou zmenia ľudia svoj spôsob života až vtedy, keď je už srdce choré.

Pre srdce a cievy je problematický predovšetkým nadmerný výskyt „zlého“ cholesterolu, ktorý sa ukladá na vnútorných stranách ciev, ktoré potom tuhnú a zmenšuje sa ich priemer. Odborníci tomu hovoria „arterioskleróza“, ľudovo sa to nazýva vápenatenie ciev. Následok: cez cievy tečie menej krvi a preto musí srdce viac pracovať a pumpovať, aby boli všetky bunky zásobené živinami a kyslíkom. Stávame sa dýchavičnými a rýchlo sa unavíme, máme nízku výdrž a sme stále vyčerpaní. V extrémnom prípade sa cievy upchajú celkom. Ak sa jedná o cievy v hlave, dostaneme mozgovú porážku, ak je postihnutá časť srdca, znie diagnóza srdcový infarkt.

Čo môžeme urobiť, aby to tak ďaleko vôbec nezašlo? Napríklad pravidelne, to znamená denne užívať OPC vo forme výživového doplnku. Účinok zmesi látok sa prejaví nasledovným spôsobom:

  • OPC zabraňuje, aby voľné radikály premieňali „dobrý“ cholesterol na „zlý“, teda taký, čo poškodzuje cievy
  • OPC dokážu posilňovať cievy, teda sa môžu užívať preventívne a podporne pri liečbe kŕčových žíl, hemoroidov a otvorenej nohy.

 

Spriechodnenie lymfy

Podobne ako cievami je ľudské telo poprepletané lymfatickými dráhami. Ich úlohou je doprava tkanivových tekutín a špeciálnych, veľkých bielkovinových molekúl. Lymfatické dráhy transportujú zvyšky buniek, choroboplodné zárodky a metabolické zvyšky, ktoré sú likvidované v lymfatických uzlinách. Ak sa na niektorom mieste v tele nadmerne hromadí tekutina, odborníci hovoria o upchatí lymfy. Popri lymfodrenáži, masážnej technike a používaním sťahovacích bandáži alebo pančúch je podľa skúseností pravidelné užívanie OPC veľkou pomocou pre ľudí s nepriechodným lymfatickým systémom. To má jednoduchý dôvod:  tam, kde sa nadmerne hromadí v tele tekutina, sa nadmerne tvoria voľné radikály. Ako silný lapač radikálov dokáže OPC tieto agresívne molekuly účinne zneškodniť.

 

Pomoc pri poraneniach a problémoch s kĺbmi

OPC podporuje všetky liečebné procesy v tele. Rezné rany, odreniny a popáleniny sa pekne zahoja a zlomené kosti sa rýchlejšie zrastú. Aj pri iných poraneniach môže OPC urýchliť rekonvalescenciu: pri natiahnutí svalu, pri ľahkom vytknutí, pri pomliaždeninách alebo krvných výronoch. Ďalej sa odporúča ľuďom, ktorí sa pravidelne venujú športu, a je jedno či už sa jedná o vrcholový šport alebo len príležitostné bicyklovanie, pravidelne užívať OPC. Ak náhodou dôjde k zraneniu, stačí na pár dní zvýšiť dávkovanie OPC.

Rovnako aj pri bolestiach kĺbov a chrbta sa môžu OPC užívať ako doplnok k masážam a telesným cvičeniam. OPC zlepšujú prekrvenie tkanív, tak že sú chrupavky a platničky lepšie vyživované potrebnými látkami. Pritom zmiernenie bolesti často nastáva už po niekoľkých dňoch.

 

Rýchla regenerácia s OPC

Užívanie OPC sa oplatí vždy, ak je poškodené tkanivo. Ak nás napríklad čaká operácia alebo nám majú trhať zub, odporúča sa preventívne užívať OPC.

 

Máte záujem o čisté OPC? Volajte 0911 295 859

Kontakt

Weltfit s. r. o.

Výhradný dovozca pre SR, ČR

Bernolákova 44
974 05 Banská Bystrica


Mobil: +421 911 295 859

Napíšte nám e-mail